Montaż
Podwieszane sufity montaż

Montaż sufitu podwieszanego
Montaż sufitu podwieszanego jest technicznie prosty.

Aranżacje
Podwieszane sufity aranżacje

Aranżacje sufitu podwieszanego
Podwieszane sufity - aranżacje kształtujące wnętrze

Projekty
Podwieszane sufity projekty

Projekt sufitu podwieszanego
Pomysły na projekty sufitu podwieszanego

Podwieszane sufity ażurowe

Podwieszane sufity ażurowe wy­konywane są przeważnie z desek z tarcicy iglastej lub liściastej. Mocowane są do ścian za pomocą łat. Na łaty stosuje się ten sam gatunek drewna, co na deski. Łaty na podwieszane sufity ażurowe o przekroju 30 x 150 mm z wyciętymi gniazdami mocuje się do ścian kołkami rozporowymi lub wkrętami do klocków (kołków) drewnianych zamocowanych w ścianach.


W poszczególne gniazda wprowadza się obrobione deski (150 x 20 mm) sufitu. Należy przy tym pamiętać, że deski na podwieszane sufity ażurowe powinny być krót­sze od szerokości pomiesz­czenia po ok. 1 cm z każdej strony ze względu na ułat­wienie montażu oraz moż­liwości zmiany wymiarów drewna wskutek zmian wil­gotności.


Podwieszane sufity ażurowe mogą mieć zamontowane oświetlenie (np. halogenowe), kratki wentylacyjne, a także głośniki. Dzięki temu pod podwieszanym sufitem ażurowym ukryjemy to, co niedoskonałe. Podwieszany sufit ażurowy ukryje wszelkie uszkodzenia tynku, rury czy przewody instalacyjne (klimatyzacyjne, telefoniczne).


Deski na podwieszane sufity ażurowe dostępne są w wersji nieperforowanej – gładkiej, ze standardową perforacją oraz z mikro- i ekstra mikroperforacją. Tradycyjnym wykończeniem powierzchni desek na podwieszane sufity ażurowe jest warstwa poliestrowej farby proszkowanej, która stanowi trwałą i odporną na uszkodzenia powłokę. Ponadto wysoki współczynnik odbicia światła desek na podwieszane sufity azurowe umożliwia ograniczenie wykorzystania sztucznego oświetlenia.


Kratownice na podwieszane sufity ażurowe są różnego wzoru, które mogą mieć zastosowanie jako ażurowe lub (po wypełnieniu deklami) pełne sufity podwieszane.


Ażurowe sufity podwieszane cechuje duża odporność na uderzenia, ścieranie, działanie rozcieńczonych kwasów, stężonych zasad, olejów mineralnych, alkoholi i wody. Te zalety wpływają decydująco na trwałość i estetykę podwieszanych sufitów ażurowych podczas długiego okresu użytkowania.


Podwieszane sufity ażurowe można z łatwością demontować i czyścić, nie powodując żadnych uszkodzeń.