Montaż
Podwieszane sufity montaż

Montaż sufitu podwieszanego
Montaż sufitu podwieszanego jest technicznie prosty.

Aranżacje
Podwieszane sufity aranżacje

Aranżacje sufitu podwieszanego
Podwieszane sufity - aranżacje kształtujące wnętrze

Projekty
Podwieszane sufity projekty

Projekt sufitu podwieszanego
Pomysły na projekty sufitu podwieszanego

Podwieszane sufity gipsowe

Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych są coraz popularniejsze i powoli zastępują tradycyjne tynki. Sufity podwieszane nie muszą być wyłącznie płaskie i niezauważalne. Często sufity podwieszane przybierają formy przestrzenne - zwłaszcza w holach, łazienkach i pomieszczeniach, w których nastrój wnętrza tworzy się światłem. Sufit podwieszany ma umieszczone w dolnych partiach odpowiednie oprawy oświetleniowe, którym możemy dowolnie sterować. Światło może być wyraziste, skierowane bezpośrednio na wybrany fragment pomieszczenia, albo łagodne, odbite od powierzchni sufitu.


Gips w budownictwie wciąż znajduje nowe zastosowania, pomimo że do niedawna gips kojarzył się przede wszystkim ze szpachlowaniem dziur w ścianie. Teraz wykorzystywany jest do wykonywania ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddasza.


Gips jest to zdrowy, naturalny surowiec w sam raz nadający się do wykańczania wnętrz. Gips tworzy mikroklimat przyjazny organizmowi ludzkiemu. Gips pochłania i przechowuje nadmiar wilgoci. Oddaje go, gdy w pomieszczeniu robi się zbyt sucho.


Sufity podwieszane wykonane z płyt gipsowo-kartonowych coraz częściej goszczą nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również w naszych domach i mieszkaniach. Do zalet konstrukcji podwieszanego sufitu gipsowego możemy zaliczyć szybkość i łatwość montażu oraz efektowny wygląd.


Podwieszane sufity z gipsu dają możliwość poprowadzenia instalacji w przestrzeni między sufitem a stropem konstrukcyjnym. Sufit podwieszany stwarza również możliwość poprawy parametrów termicznych i akustycznych przegrody, poprzez umieszczenie na płytach warstwy izolacji. Kolejną zaletą jaką posiadają sufity podwieszane z gipsu jest zwiększenie odporności ogniowej stropu. Płyty gipsowo-kartonowe podnoszą bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Dodając do takiej konstrukcji sufitu podwieszanego np. wełnę mineralną, przyczyniamy się ponadto do oszczędności energii, poprzez poprawienie izolacji termicznej, zwiększenie dźwiękochłonności i zmniejszenie efektu pogłosu, szczególnie przy zastosowaniu płyt perforowanych.


Za montażem sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych przemawia również łatwość, z jaką można połączyć sufit podwieszany z systemami oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji.


Stosując odpowiedni rodzaj płyty gipsowo-kartonowej, taki podwieszany sufit można zamontować w każdym pomieszczeniu. Wykonanie sufitu podwieszanego polega na zainstalowaniu rusztu, przymocowaniu do niego płyt oraz wykończeniu.


W zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia montuje się różnego rodzaju stelaże na sufity podwieszane. Do pomieszczeń podłużnych na sufit podwieszany stosuje się stelaż jednopoziomowy jednokierunkowy. Zaliczany jest on do najprostszych wersji sufitu podwieszanego opartego na stelażu stalowym.


Do pomieszczeń o dużej powierzchni sufit podwieszany oparty jest na stelażu dwupoziomowym krzyżowym. Obniża on dużo bardziej pomieszczenie niż sufit podwieszany na stelażu jednopoziomowym.


Sufity podwieszane montuje się także na stelażu jednopoziomowym krzyżowym. Taki sufit podwieszany jest łatwy do wypoziomowania i ma mniej punktów zaczepienia w stropie. Sufit podwieszany ma więcej miejsc podparcia na tym stelażu i dzięki temu są mniej narażone na ewentualne uszkodzenia.