Montaż
Podwieszane sufity montaż

Montaż sufitu podwieszanego
Montaż sufitu podwieszanego jest technicznie prosty.

Aranżacje
Podwieszane sufity aranżacje

Aranżacje sufitu podwieszanego
Podwieszane sufity - aranżacje kształtujące wnętrze

Projekty
Podwieszane sufity projekty

Projekt sufitu podwieszanego
Pomysły na projekty sufitu podwieszanego

Podwieszane sufity z regipsu

Podwieszane sufity z regipsu to ostatnio najczęściej spotykany sposób wykończenia surowej powierzchni sufitu. Dzieje się tak dlatego, że efekt końcowy wykonanego sufitu jest bardzo ładny, a samo wykończenie trwa bardzo krótko.


Regipsy to inaczej suche tynki czyli oblicowanie ścian, sufitów za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Podwieszane sufity z regipsów świetnie się nadają do biur, lokali użytkowych, a także domów jednorodzinnych, mieszkań i innych obiektów.


Płyta kartonowo gipsowa składa się z gipsu oraz dwóch powłok papieru wzmacniającego po obu stronach płyty. Płyty gipsowo-kartonowe są dostepne o różnej grubości oraz wytrzymałości na wilgoć.


Jeżeli sufity lub ściany są krzywe i niezbyt starannie wykonane, wszystko da się naprawić za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Po montażu sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych ściany lub sufit nabierą idealnej gładkości i równości.


Podwieszane sufity z regipsu to nie tylko estetyka wnętrza, ale można sobie na taki sufit podwieszany zamontować efektowne i nowoczesne oświetlenie z halogenów. Płyty gipsowe doskonale nadają się do tego celu, a podwieszane sufity z regipsu to wyjatkowo dekoracyjny element w mieszkaniu.


Regipsy świetnie się sprawdzą przy zbyt dużych pomieszczeniach, które możemy podzielić lub odgrodzić za pomocą płyt gipsowo kartonowych. Za pomocą regipsów i aluminiowych profili, ścianka działowa powstanie bardzo szybko i bez większego brudzenia.


Regipsy to jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie prostych i gładkich ścian i sufitów. Podwieszane sufity z regipsu dają możliwość dowolnego kształtowania ścianek za pomocą profili aluminiowych. Dodatkowo pusta przestrzeń nad płytą gipsowo kartonową w suficie podwieszanym daje dodatkowe możliwości. Podwieszane sufity z regipsu doskonale nadają się do ukrycia instalacji elektrycznych i wodociagowych. Podwieszany sufit z regipsu mozna dodatkowo ocieplić i wytłumić hałasy dochodzace do pomieszczenia.


Przed montażem podwieszanego sufitu z regipu nie musimy jakoś specjalnie przygotowywać powierzchni sufitu, a że regipy to są tak zwane suche tynki to można je montować praktycznie o każdej porze roku. Podwieszane sufity z regipsu można bardzo szybko odmienić poprzez zmianę koloru. Podwieszane sufity z regipsu bardzo dobrze znoszą malowanie.


W mieszkaniach z poddaszem podwieszane sufity z regipsu sprawdzą się doskonale, dodatkowo ocieplą pomieszczenie.


Płyty gipsowo-kartonowe na sufit podwieszany można montować na kleju, na uprzednio utworzonym ruszcie aluminiowym oraz na krokwiach drewnianych (stosowane na poddaszach). Przy sufitach podwieszanych z regipsu stosuje się konstrukcje aluminiowe jedno lub też kilku poziomowe.


Do dużych powierzchni sufitu przeznaczonych na podwieszany sufit z regipsu stosujemy konstrukcję aluminiową dwu lub więcej poziomową aby była stabilniejsza. Krawędzie zamontowanych płyt gipsowo-kartonowych oraz dziur po wkrętach można zagipsować miękkim gipsem.