Montaż
Podwieszane sufity montaż

Montaż sufitu podwieszanego
Montaż sufitu podwieszanego jest technicznie prosty.

Aranżacje
Podwieszane sufity aranżacje

Aranżacje sufitu podwieszanego
Podwieszane sufity - aranżacje kształtujące wnętrze

Projekty
Podwieszane sufity projekty

Projekt sufitu podwieszanego
Pomysły na projekty sufitu podwieszanego

Podwieszane sufity - oświetlenie

Podwieszany sufit jest idealnym miejscem na umieszczenie oświetlenia. Przemyślane i odpowiednio zamontowane oświetlenie pozwala na osiagnięcie bardzo ciekwaych efektów wizualnych i do tego może optycznie kształtować wnętrze.


Podwieszane sufity budują nastrój i w połączeniu z dobrym oświetleniem tworzą przyjazną atmosferę.


Sufity podwieszane pomagają również zaoszczędzać energię. Jak to możliwe? Odpowiednio dobrane płyty posiadają wysoki współczynnik odbijania światła. Dzięki temu, przy niezbędnym minimum światła elektrycznego i wykorzystaniu promieni słonecznych możliwe jest wykreowanie bardzo jasnego pomieszczenia.


Najbardziej popularnym oświetleniem jeśli chodzi o zastosowania dekoracyjne na podwieszane sufity są halogeny. Chociaż oświetlenie ledowe zaczyna powoli je zastepować, to halogeny ciagle mają swoich zwolenników. Dzięki ogromnej wręcz ilości dostępnych lamp - halogeny trzymają się mocno i mają pozycję lidera w dziedzinie oświetlenia sufitów podwieszanych.


Halogeny należą do grupy żarowych źródeł światła. W stosunku do żarówki posiadają wyższą sprawność, a co za tym idzie uzyskujemy z tej samej mocy więcej światła. Posiadają znacznie mniejszy żarnik dzięki czemu istnieje szereg halogenów wyposażonych już w reflektory. Dają bielsze światło niż żarówki i są od nich trwalsze.


Halogeny, to w zasadzie takie bardziej wydajne i zmniejszone żarówki.


Małe lampy halogenowe można zamontować bezpośrednio w płycie podwieszanego sufitu. Wystarczy wyciąć otwór bezpośrednio w płycie sufitowej - pod warunkiem, że waga elementu nie przekracza 200g (dla płyt mineralnych o grubości mniejszej niż 15mm limit ten wynosi 150g). Większe oprawy oświetleniowe mogą być zakładane pod warunkiem zastosowania oparcia na płycie wsporczej nad płytami (płyta wsporcza przenosi cały ciężar bezpośrednio na ruszt sufitowy).


Natomiast oprawy oświetleniowe powinny być samodzielnie podwieszone do sufitu. Pozwoli to uniknąć nadmiernego obciążenia rusztu, a przez to jego ugięcia lub/i skręcenia.


Jeśli w grę wchodzą ciągi oświetleniowe, wskazane jest dodatkowe podwieszenie profili poprzecznych lub zastosowanie profili nośnych po obu stronach ciągu. Modularne oprawy oświetleniowe i inne podobne urządzenia, powinny być zawsze niezależnie podwieszone.