Montaż
Podwieszane sufity montaż

Montaż sufitu podwieszanego
Montaż sufitu podwieszanego jest technicznie prosty.

Aranżacje
Podwieszane sufity aranżacje

Aranżacje sufitu podwieszanego
Podwieszane sufity - aranżacje kształtujące wnętrze

Projekty
Podwieszane sufity projekty

Projekt sufitu podwieszanego
Pomysły na projekty sufitu podwieszanego

Sufity podwieszane - projekty

Sufity podwieszane są nieodłączną częścią procesu tworzenia projektu architektonicznego. Ważne jest, aby do pełnionej przez sufit funkcji odpowiednio dobrać jego właściwości: parametry akustyczne, odporność na wilgotność czy bezpieczeństwo pożarowe. W zależności od rodzaju obiektu wykorzystywane są różne typy rozwiązań sufitowych.


Nowoczesne projekty sufitów podwieszanych pokazują jeden trend. Sufity podwieszane zyskują coraz więcej zwolenników. Sufity podwieszane są nie tylko piękne i doskonale komponuja się z każdym pomieszczeniem, są również bardzo praktyczne. Dają bowiem nieskończenie wiele możliwości. Sufity podwieszane wykonuje się za pomocą płyt gipsowych. Można je w niesamowity sposób podświetlić. Projekty sufitów podwieszanych pokazują, że do tego celu można wykorzystać kilka wyraźnych punktów świetlnych, które kieruje się w dół oraz pokierowanie w górę i na boki delikatniejszego światła, które daje wrażenie lekko rozproszonego. Efekt jest taki, że ma się wrażenie jakby cała powierzchnia sufitu świeciła. Inna możliwość to takie zaaranżowanie podświetlenia, żeby mogło ono podświetlać wybrane punkty na suficie podwieszanym.


Rozplanowanie oświetlenia na suficie pozwoli wyłączać i włączać określone małe lampki, by uzyskać zaplanowany przez nas efekt. Za jednym razem mamy rozgwieżdżone niebo, by za chwilę być otoczonym melancholijnym, rozproszonymi, prawie niewidocznymi promieniami, a na końcu stać w rozświetlonym na biało wnętrzu.


Dzięki najnowszym technologiom szereg barier w projektowaniu sufitów zostało przełamanych. Do zaprojektowania ciekawego sufitu warto się przyłożyć - jest przecież pierwszym co widzimy po przebudzeniu, a jego kształt będzie nas cieszyć również w czasie odpoczynku na kanapie po ciężkim dniu w pracy. Ciekawie zaaranżowane oświetlenie pomoże stworzyć niepowtarzalną atmosferę na każdą okazję...


Projektując sufit podwieszany w biurze, kuchni, czy w jakimkolwiek innym pomieszczeniu można zdać się na własne siły, bądź skorzystać z usług projektanta. Należy jednak pamiętać, że gusty są różne i ciężko jest od razu powiedzieć jaki sufit podwieszany dla danej osoby będzie najodpowiedniejszy. Najlepiej byłoby więc spróbować samemu zaaranżować swoją przestrzeń i dopiero gdy poczujemy, że nie damy sobie rady, skorzystać z pomocy projektanta.